Filmy zdrada, naukowiec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, naukowiec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.
Po prologu, ukazującym młodego Indianę Jonesa (River Phoenix) w jednej z pierwszych przygód, przenosimy się w czasy, kiedy dorosły Indy (Harrison Ford) wyrusza na niebezpieczne poszukiwanie swego nieznośnego ojca, profesora Henry’ego Jonesa (Sean Connery). Hitlerowcy szukają Świętego Graala, więc porywają profesora, który jest niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie.
Podczas eksplorowania Wymiaru Kwantowego, Ant-Man i Osa wraz ze swoimi bliskimi spotykają zadziwiające, nieznane istoty. Na horyzoncie czai się jednak jeszcze większe zagrożenie niż sam Thanos - jest nim Kang Zdobywca, który może istnieć w całym multiwersum w różnych wariantach. Podróż zmieni wyobrażenia bohaterów o tym, co jest możliwe.


Wolverine

6,5
Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykła mocą Wolverine'a, który wyrusza do współczesnej Japonii. Stawia tam czoła nie tylko obcej kulturze, lecz także śmiertelnie groźnym wrogom, którzy gotowi są na wszystko, by go zniszczyć. Wolverine odkryje swoje słabości, zyskując przy tym siłę, o której dotąd mógł tylko marzyć, a jego los zmieni się na zawsze...
Samolot, którym podróżuje brytyjski dyplomata i wysłannik ONZ Edward Douglas (David Thewlis) rozbija się nad oceanem. Mężczyźnie udaje się cudem przeżyć katastrofę – zostaje wyłowiony z wody przez przewożącego dzikie zwierzęta Montgomery’ego (Val Kilmer). Razem docierają na tajemniczą wyspę, której gospodarzem jest światowej sławy genetyk, noblista dr Moreau (Marlon Brando). Ku swojemu przerażeniu Edward powoli odkrywa szokujące fakty. Okazuje się, że słynny naukowiec przeprowadza tu wstrząsające eksperymenty, polegające na krzyżowaniu ludzkiego i zwierzęcego genotypu. Efektem są narodziny nowego gatunku.
Film składa się z czterech nowel. W centrum każdej opowieści znajduje się kobieta. W "Kronice nieustającej miłości" młody chłopak jest tak rozkochany w dziewczynie, że nie poświęci miłości dla chwilowej przyjemności. W drugiej noweli "Dziewczyna i zbrodnia" reżyser ulega fascynacji młodą kobietą, która wyznaje, że zabiła ojca. Trzecia opowieść "Nie szukaj mnie" rozgrywa się w Paryżu. Stolica Francji to miasto, gdzie rozpada się wiele związków, tym razem jednak zerwanie zbliża do siebie dwoje ludzi. Tematem ostatniej historii "Upadłe ciało" jest sublimacja miłości.
Nowy Jork,. Ogromny Hindenburg III leci przez śnieżną zamieć w kierunku najwyżej w świecie położonego lądowiska znajdującego się na szczycie Empire State Building. Wkrótce olbrzymie mechaniczne potwory i latające roboty zaczynają tratować ulice Nowego Jorku.
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Sędziwy Isak Borg w związku z uroczystą ceremonią, jaka ma odbyć się na jego cześć na uniwersytecie w Lund, wyrusza w podróż. Choć wyprawa potrwa tylko jeden dzień, będzie czasem zmagań z własną pamięcią, rozmyślaniem nad swoim życiem i stosunkami z innymi ludźmi.
Marianne i Johana poznajemy w 10 lat po ślubie, kiedy udzielają wywiadu ilustrowanemu pismu jako statystyczne, acz szczęśliwe szwedzkie małżeństwo. On jest psychologiem pracującym naukowo, ona - prawniczką, specjalistką od rozwodów. Mają dwójkę dzieci. Żyją zgodnie, umieją się porozumieć, z zażenowaniem oglądają znajomych, którzy tkwią w toksycznym związku. Jednak po dziesięciu latach zastajemy ich w zupełnie innej sytuacji, w nowych małżeństwach. Johan, odszedłszy od Marianne, związał się z dużo młodszą Paulą, by w końcu, z rozsądku i w zasadzie bez miłości założyć drugą rodzinę. Z kolei Marianne, początkowo załamana odejściem męża, niespodziewanie odnalazła w sobie siłę, porzucając rolę kobiety potulnej i podporządkowanej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…